Kwaliteit en service bij de uitvoeringAanbodzijde | Beter aansluiten op behoeften bewoners
Voor een betere aansluiting op de behoeften van de bewoners is de kwaliteit en service tijdens de uitvoering van belang. Het gaat om de ‘mindset’ dat bouwers het gevoel hebben dat ze bij mensen te gast zijn en niet dat de bewoners verstorende elementen op de bouwvloer zijn.
Fase
Het gaat hierbij om kwaliteit en service tijdens de uitvoeringsfase.
Ter inspiratie
In Duitsland wordt vrijwel altijd gerenoveerd in bewoonde staat. Men is daar dus veel meer gewend aan de consequenties die dat met zich meebrengt. Een keuken en badkamer zullen bijvoorbeeld nooit na het weekend worden opgeleverd. Belangrijk is de communicatie tussen bewoners en uitvoerders. Bewoners moeten weten waar ze met hun klachten terecht kunnen. De bouwwerknemers dragen bijvoorbeeld werkkleding met daarop hun naam en het telefoonnummer van hun bedrijf. Met de bewoners is afgesproken dat ze mogen bellen wanneer de betreffende persoon zich niet goed gedraagt. Klanttevredenheidsmetingen zijn in Duitsland heel gebruikelijk evenals het combineren van de werkzaamheden met het oplossen van kleine technische problemen. Ook heel belangrijk is dat het huis elke dag opgeruimd en schoon achtergelaten wordt.
Bij de renovatie kan een klusbudget voor kleinschalig achterstallig onderhoud en andere kleine klussen worden inbegrepen bij de renovatiekosten, bijvoorbeeld om reparaties uit te voeren, gordijnrails op te hangen, etc. Service kan worden geboden door bij renovatie in bewoonde staat aan het einde van elke dag het huis schoon achter te laten en na afloop van de renovatie de stoffering opnieuw aanbrengen, wanneer deze door de renovatie is verwijderd of beschadigd.
← Keuzemogelijkheden bieden Laten ervaren →